Zasady udostępniania informacji publicznej i obowiązki sprawozdawcze organizacji pozarządowych

Zapraszamy na szkolenie “Zasady udostępniania informacji publicznej i obowiązki sprawozdawcze organizacji pozarządowych”

w dniu 27 listopada 2015 w Białymstoku, godz. 9.00-15.30

Szkolenie jest przeznaczone dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Białegostoku (w pierwszej kolejności zrzeszonych w Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok).

W trakcie szkolenia dowiesz się, jakie zasady obowiązują organizacje pozarządowe w zakresie udostępniania informacji publicznej – co zmieniła nowelizacja ustawy o pożytku i czy to prawda że nie musimy prowadzić BIP? Które informacje podlegają udostępnieniu i w jakiej formie? Będzie to także okazja, by przypomnieć jakie obowiązki ma organizacja pozarządowa w związku z zakończeniem roku kalendarzowego; co powinno zawierać sprawozdanie roczne, czym różni się rachunek wyników od informacji dodatkowej i czy każda organizacja musi złożyć CIT-8?

Warsztaty poprowadzą:

Mariusz Feszler – zajmuje się problematyką przekazywania danych w sieci i Biuletynem Informacji Publicznej. Administrator strony BIP Urzędu Marszałkowskiego, Administrował portalem Internetowym Województwa Podlaskiego Wrota Podlasia oraz internetowym serwisem turystycznym Województwa Podlaskiego.

Katarzyna Łotowska- prezeska OWOP, doradca, konsultant, trener II st. STOP, członek Podlaskiej Rady Działności Pozytku Publicznego, ekspertka w zakresie poradnictwa dot. NGO’s, zarządzania zespołem, spraw stowarzyszeniowych, pisania, obsługi i koordynacji projektów.

Szkolenie odbędzie się w Białymstoku w godzinach 9.00-15.30
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia na załączonej karcie zgłoszeniowej prosimy przesyłać na adres aolender@federacjabialystok.pl do 25 listopada 2015.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

formularz zgłoszenia

Zaproszenie