Pozyskujesz 1% podatku? Sprawdź, czy robisz to dobrze!

Twoja organizacja posiada status organizacji pożytku publicznego? Pozyskujecie 1% podatku? Instytut Spraw Obywatelskich przygotował dla Ciebie bezpłatny portal o 1% podatku: www.bankwiedzy.org.

Zapewne dotarła do Ciebie informacja, że w sierpniu b.r. zakończono prace nad nowelizacją ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie, która wprowadza istotne zmiany w mechanizmie pozyskiwania 1% podatku. Dodatkowo Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany w sposobie rozliczania się podatnika z urzędem skarbowym.

Nowe przepisy będą miały wpływ już na najbliższą kampanię 1%. Chcemy pomóc Tobie i Twojej organizacji lepiej zrozumieć i przygotować się do tych zmian. Dlatego Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) w ramach inicjatywy Centrum KLUCZ przygotował:

„Tylko jeden, a procentuje” ­- raport o mechanizmie 1% podatku dochodowego, z którego dowiesz się:

  • jak wyglądało przekazywanie 1% podatku na przestrzeni ostatnich 10 lat;
  • z jakich metod pozyskiwania 1% najczęściej korzystają organizacje;
  • co zmieni się w mechanizmie pozyskiwania 1% podatku od 2016 r.

Raport podsumowuje i zbiera w jednym miejscu wszystkie istotne informacje dotyczące 1%. Jest to pierwszy krok do tego, by prowadzić z sukcesem kampanię 1%.

Przeczytaj/Pobierz raport

Ponadto mamy dla Ciebie bezpłatne doradztwo dla OPP

Chcesz dowiedzieć się jak przygotować i sprawnie przeprowadzić kampanię 1% – skorzystaj z bezpłatnego doradztwa, które przygotowaliśmy dla Twojej organizacji.

Ostatnie miesiące roku to najlepszy moment, aby rozpocząć planowanie kampanii 1%. By pomóc Ci zrobić to skutecznie, przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne doradztwo fundrasingowe. Wspólnie z ekspertami przetestujemy i wdrożymy w Twojej organizacji narzędzia i mechanizmy niezbędne przy kampanii 1% podatku.

Przygotowaliśmy 12 godzin spersonalizowanego doradztwa fundrasingowego, podczas którego Twoja organizacja dowie się jak:

  • Przystąpić do planowania kampanii 1%;
  • Skutecznie zagospodarować budżet;
  • Prowadzić komunikację w kampanii;
  • Utrzymać i rozwijać relacje z osobami przekazującymi 1%, by stali się oni świadomymi i regularnymi darczyńcami.

Otrzymasz również anturaż świadomego darczyńcy, w którym znajdą się bannery, covery, buttony, itp. – spersonalizowane dla Twojej organizacji i gotowe do użycia.

Czytaj więcej

Projekt dofinansowywany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt objęty Patronatem Honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej